„Септември“ (Симитли) загуби от „Вихрен“ (Сандански)

Септември Симитли , ФК Септември Симитли

Загуба с 2:1 за отбора на „Септември“ (Симитли) в днешния мач, с който се постави началото на пролетния полусезон от 19-ти кръг на Югозападна Трета лига.

Момчетата на Септември се изправиха срещу отбора на „Вихрен“ (Сандански). Мачът бе игран днес, от 14:00 часа на стадиона в град Сандански.

Отбора от Симитли беше подготвен да спечели днешните точки от срещата, но допусна слабост. Всички голови попадения бяха допуснати още през първото полувреме на играта и бяха отбелязани от домакините. Две бързи попадения на „Вихрен“ (Сандански) и в края на първите 45 минути автогол от тяхна страна.

Състав на „Септември“ (Симитли) през първото полувреме: Марковски, Николов, Попев, Митев, Михайлов, Сандев, Траянов, Хаджиниколов, Благов, Спасов и Златинов.

След започване на второто полувреме в 60-та минута, треньорския щаб направи промени и изкара от футболната среща Благов, Спасов, Траянов и Хаджиниколов, като в игра влезнаха Лулейски, Дафков, Весков и Цеков.

"Цяла седмица се готвихме за този мач, бяхме разузнали отбора на Вихрен, след като гледахме предходният им мач с ЦСКА (София). Бяхме наясно със силните и слабите страни на отбора им, но за съжаление получихме два гола точно от техните силни страни. Но като цяло се получи добър дерби мач, нямаше възможност да се играе футбол заради терена, тъй като не беше в добри условия, но разбира се това не е оправдание". С тези думи старши треньора на ФК „Септември (Симитли) - Стефан Гошев, представи днешната игра на отбора.

Мачът започна с едноминутно мълчание в памет на Петър Жеков, който е първият български футболист с приз "Златната обувка" през 1969 година.