С 1:0 „Ветрен“ (Полена) победи в общинското дерби срещу „Левски“ (Крупник)

левски Крупник, Ветрен Полена, общинско дерби, мач

Днес се изигра дербито на Община Симитли между отборите на Левски (Крупник) и Ветрен (Полена). Мачът беше очакван с огромен интерес, трибуните на стадиона в село Крупник бяха пълни с десетки фенове на двата общински клуба.

Футболната среща започна с натиск на отборът на Крупник, който беше овладян от защитата на Ветрен. Така се стигна до 15-та минута, когато Давид Гълъбов засече центриране на Аспарух Шекеров и откри резултата в полза на Ветрен.

След това последва натиск на Крупник в опит да възстановят равенството, но без успех и така завърши първото полувреме. Второто полувреме започна с равностойна игра, битка в средата на терена и положения пред двете врати.Последва удар на Давид Гълъбов, който профуча в страни от вратата.

В края на мача последва натиск на Левски (Крупник), но не се случи нищо фрапантно и така завърши мача 0:1 в полза на Ветрен (Полена), победителят в днешното дерби.

Футболната среща започна с едноминутно мълчание в памет на Георги Тошев от село Крупник.

След края на мача двата отбора се поздравиха и си пожелаха успех!