Септември завърши 1:4 срещу Локомотив София 1929

В 32 кръг на Втора професионална футболна лига, Септември Симитли посрещна кандидатът за промоция в Първа лига – Локомотив София 1929.

Интересно първо полувреме с 3 гола и не малко пропуснати положения. Резултатът бе открит от гостите в 20 минута чрез Красимир Милошев. Не дълго след това, мотивирани да си върнат, момчетата на Септември успяха да изравнят. Даниел Гогов с чудесно подаване изведе Христо Иванов отляво в половината на гостите, Педро Ферари не успя да му противодейства и равенството бе възстановено. В 32 минута, Милошев вкара още един и така върна аванса на Локо София.

В началото на втората част от мача, за да подсилят Септември, на полето излязоха Тодор Траянов, Емил Петров и Здравко Карадачки. В 49 минута, гостите от София отново вкараха и така актуализираха резултата за 1:3. 10 минути по-късно “червено-черните” стигнаха до четвърто попадение, а в негов автор се превърна Александър Александров. До края на полувремето двата отбора не отбелязаха друг гол и така мачът завърши 1:4 в полза на Локомотив София 1929. С победата си Локомотив спечели промоция в „А“ професионална футболна лига.

Срещата се игра днес от 15:00 часа на Спортен комплекс „Арена Симитли“

Стартов състав Септември: Чарлз Тейлър – вратар, Борислав Вакадинов, Даниел Гогов, Ивайло Михайлов, Илия Мунин, Йоан Петров, Кирил Мутавджийски, Крум Николов, Слави Косов, Христо Иванов, Христо Младенов

Резерви: Здравко Карадачки, Емил Петров, Кирил Грозданов, Любомир Георгиев, Николай Орозов, Николай Стоилков, Тодор Траянов

Главен съдия на срещата бе Георги Давидов. Негови асистенти бяха Милен Арабаджиев и Ивайло Атанасов. Четвърти съдия беше Михаел Павлов. БФС Делегат – Георги Лалев. Ролята на съдийски наблюдател игра Александър Костадинов.