Премини към основното съдържание

"Септември" (Симитли) надви на "Спартак" (Склаве)

ФК Септември, Септември Симитли,

"Септември" (Симитли) се наложи с класическото 0:3 срещу отбора на "Спартак" (Склаве). Септемврийци започнаха мача на високи обороти и не подцениха противника. Още в 10-та минута момчетата от община Симитли реализираха гол след плътен шут от границата на наказателното поле Божидар Янков отбеляза за 0:1. След, което последваха няколко пропуски пред вратата на домакините, като вратаря на Склаве успя няколко пъти да спаси удари на Красимир Великов и Росен Петров.

В 40-та минута на мача след многоходова атака на Септември (Симитли), Кристиян Михайлов изведе много добре на фланга Здравко Карадачки, които центрира топката в наказателното поле и срещна ръката на футболист на домакините, като съдията Донев не се поколеба и отсъди 11 метров наказателен удар. Зад топката застана Здравко Карадачки, които реализира и покачи за 0:2, така двата отбора се оттеглиха на почивката.

Второто полувреме започна с още няколко пропуска от страна на Септември“ (Симитли), като отново страхотните намеси на вратаря на домакините, които парира няколко от ударите Красимир Великов и влезлия като резерва Иван Георгиев.

В 78-та минута на мача след много добро подаване на Шаров от десния фланг към Красимир Великов, които от своя страна отбеляза с левия крак за крайното 0:3.

В следващия мач на „Септември“ (Симитли) е тази събота, 19.10.2024 година от 13:00 на стадиона в село Крупник.Септемврийци посрещат отбора на Витоша (Бистрица) на стадиона в село Крупник, поради стартирали ремонти дейности, които се извършват на стадиона в Симитли.