Поредни успехи за спротисти от Симитли. Републикански шампион и сребърен медалист от вчерашното първенство по сумо

image

Поредни успехи за спортисти на община Симитли.

Вчера, спортистите Иван Благоев от с. Полена и Адриян Айков от Симитли завоюваха успехи на Републиканското първенство по сумо.

След усилена подготовка, медалистът ни на световни, европейски и държавни шампионати по борба и сумо Иван Благоев от Полена, за трета поредна година, стана републикански шампион по сумо, с което увеличи колекцията си от златни медали от републикански първенства на 7 броя.

В категория до 100 килограма, от 10 участника, Ванката успя да спечели златото,  с което си гарантира участие на Европейско първенство в Русия, гр. Казан, за което се чака да бъде потвърдена датата.

В групата до 21 години, сребърен медал завоюва също наше момче. Това е Адриян Айков. Той учи в спортен клуб по борба „Васил и Георги Илиеви“ – гр. Кюстендил.

Преди 3 години, Ади успя да спечели бронзовия медал от международен турнир, проведен в Перник.

Републиканското първенство се проведе днес в НСА – София.

Поздравления за нашите момчета! Пожелаваме им още много успехи!