Премини към основното съдържание

„Мисията изпълнена!“ – 4.б клас изпрати с вълнуващ празник началния етап на своето образование

Община Симитли (121), Симитли Инфо (3418), СУ Симитли (216), завършване (1468), Петранка Ашминова
Преди дни учениците от 4.б клас на СУ „Св. Св. Кирил и Методий“ – гр. Симитли отбелязаха завършването на началния етап на своето образование с едно вълнуващо и незабравимо тържество.
 
Красиво украсената в тъмносиньо, златно и бяло класна стая събра ученици, родители, баби, братчета и сестрички, които споделиха този специален момент заедно. Атмосферата беше изпълнена с вълнение, гордост и много споделени емоции.
 
Празникът премина под мотото „Мисията изпълнена!“. Чрез песни, танци, репортажи и специално подготвени филми учениците припомниха най-хубавите моменти от своя четиригодишен път в началното училище и споделиха мечтите си за бъдещето.
 
Програмата беше подготвена с много любов, старание и внимание към всеки детайл от класния ръководител на 4.б клас г-жа Петранка Ашминова. Чрез индивидуални номинации и специални послания бяха представени качествата, талантите и постиженията на всяко дете.
 
Сред официалните гости на тържеството бяха заместник-директорът по учебната дейност г-жа Добринска, г-жа Дафкова, г-жа Симеонова, г-жа Чобанова и г-жа Михайлова, които уважиха празника и споделиха радостта на учениците и техните семейства.
Особено вълнуващ момент бяха връчването на индивидуалните номинации и отличия, чрез които всяко дете получи заслужено признание за своите качества, таланти и успехи. Последва и официалното връчване на свидетелствата за завършен начален етап на образование от г-жа Добринска, която отличи всеки ученик и с медал според постигнатия успех.
Тържеството бе празник не само на знанията, но и на приятелството, добротата и мечтите. Всяко дете получи своето заслужено признание и беше аплодирано за своята индивидуалност и принос към живота на класа.
Особено трогателен беше финалът на празничния ден. В градския парк учениците символично се разделиха със своя класен ръководител г-жа Петранка Ашминова. Всяко дете отправи лично послание на благодарност и подари по една червена роза – знак на признателност, уважение и обич.
Кулминация на този емоционален момент беше връчването на благодарствено писмо от учениците и техните родители за всеотдайността, грижите и труда, положени през четирите години заедно. Думите на признателност развълнуваха всички присъстващи и превърнаха раздялата в един от най-запомнящите се мигове от празничния ден.
След четири години, изпълнени със знания, предизвикателства, успехи, приятелства и безброй спомени, учениците от 4.б клас поемат уверено към следващия етап от своето образование. "На добър час, мили деца! Нека никога не спирате да мечтаете, да вярвате в себе си и да следвате своите цели!", написаха във своята фейсбук страница на училището.