Премини към основното съдържание

Гордост за община Симитли! Футболистката Моника Балиова прави голяма крачка в своята кариера и преминава в серия А в Италия

Моника Балиова, трансфер, итариански отбор

Гордост за община Симитли! Моника Балиова от Симитли преминава в серия А в Италия.

Футболистката на футболистките за 2025– Моника Балиова, прави следващата голяма крачка в своята кариера. 18-годишната нападателка заминава за Италия, където ще продължи развитието си във ФК "Комо Жени", отбор, който се състезава в серия А. Балиова ще започне в 19-годишната гарнитура на италианския клуб, като пред нея ще има възможност да подпише и в женския им отбор.

Пътят на Моника до Италия обаче започва много по-рано – още от детските ѝ години във ФК "Спортика" (Благоевград), където преминава през различните възрастови групи, за да се превърне в голмайсторката на отбора и да извоюва множество отличия там. 

През изминалата зима тя влезна в състава на Лудогорец и игра половин сезон. С екипа на разградския тим, Балиова участва в Шампионската лига и записа името си в историята на клуба, след като отбеляза първия гол за Лудогорец в Шампионската лига при жените.