Премини към основното съдържание

88 шахматисти от четири държави мериха сили на Втория ШАХ ФЕСТ СИМИТЛИ

Шах фест, община Симитли, Апостол Апостолов, Георги Бедников, Антон Владимиров

Купата спечели Огнян Стойчев от София, най-малкият участник е 6-годишният Пламен Димитрачков от Дупница

При перфектна организация премина Вториат турнир на шахматистите под патронажа на кмета на община Симитли Апостол Апостолов и със съдействието на шахматен клуб „Капабланка 97“ на 2 септември в парк-хотел „Алпийска градина“.

88 шахматисти от България, Гърция, Северна Македония и Бангладеш взеха участие във Втория шах фест, от които 22 деца. Най-малкият участник в шах-феста беше 6-годишният  Пламен Димитричков от Дупница,  в турнира взе участие и FM (фиде майсторът) от Благоевград Владимир Вачев. Община Симитли беше достойно представена от учителя в СОУ “Св.Св. Кирил и Методий“ – село Крупник – Кирил Николов.

Турнирът протече в 9 кръга по швейцарска система. Класирането беше според набраните точки. В случай на равенство бяха прилагани  допълнителни показатели: Бухолц Медиана, Бухолц, брой победи и ниво на постижение.  Контролът за времето на една игра бе от 10 минути плюс 5 секунди. Главен съдия на шах феста беше Георги Бедников с категория за международен съдия по шах мат.

Първо място спечели Огнян Стойчев от София; второ място -  Петър Савов от Дупница и трето място - Първан Аспарухов от Перник.

ШАХ ФЕСТ - СИМИТЛИ се организира като част от съпровождащите събития, посветени на празника на гр. Симитли.