Футболни дами от Симитли с блестящо участие в евроквалификациите за девойки до 17 години

Футболните дами на Спортика, които участват в евроквалификациите за девойки до 17г.

Моника Балиова от град Симитли и Ана Церовска и Елена Каменова от село Долно Осеново са три от петте момичета на ФК „Спортика“ – гр. Благоевград, които бяха изпратени за Тренировъчен лагер на Девическия национален отбор до 17г. и Европейските квалификации със Словения, Молдова и Азербайджан от 11 до 21 март в Сливен.

Нашите дами имаха основна заслуга за гръмката победа на България над Азербайджан с 6:1, в мач от евроквалификациите за девойки до 17 години, който се игра вчера (14.03.2024г. - четвъртък).

Нещо повече, една от тях – Моника Балиова, вкара два гола и асистира за друг, след като се появи от резервната скамейка в 46 - та минута. Пълни 90 минути изигра Елена Каменова, а Ана Церовска започна сред титулярите, но бе заменена на почивката със жълт картон. Три минути след появата си в игра, Балиова асистира на Диманов за 3:1, а самата тя вкара за 4:1 в 50 - та минута. В 90 – та минута, Моника се разписа за втори път и така резултатът стана 6:1 за нашите момичета.

С точните си попадения, Моника записа името си сред голмайсторите за България в международен мач.

Следващата среща на девойките на България до 17 години е срещу Молдова на 17 март отново в Сливен.