Септември загуби от Спортист 2009 (Своге)

В днешния 29 кръг от първенството на Втора професионална футболна лига, Септември (Симитли) не успя да надвие домакините си Спортист 2009 (Своге).

Резултатът бе открит в 16 минута, след като домакините успяха да изпратят топката във вратата на Септември. До края на първото полувреме двата отора не си вкараха друг гол и така то завърши с резултат 1:0 за момчетата от Своге.

Христо Иванов от Септември успя да възстанови равенството в 56 минута. В 73 минута Спортист покачиха за 2:1, а около 10 минути по-късно, отбелязаха и за крайното 3:1.

Стартов състав Септември: Чарлз Тейлър - вратар, Борислав Вакадинов, Даниел Гогов, Илия Мунин, Кирил Грозданов, Кирил Мутавджийски, Слави Косов, Тодор Траянов, Христо Младенов, Христо Иванов, Крум Николов

Резерви: Филип Димитров – вратар, Даниел Тейлър, ЕмилПетров, Здравко Карадачки, Иван Тасев, Николай Стоилков

Главен съдия на срещата бе Николай Малджански от Монтана. Негови асистенти бяха адашът му Николай Михайлов, който също е от Монтана и Петър Рангелов от Перник. Ролята на четвърти съдия игра Любослав Любомиров от Перник. БФС Делегат бе Благой Благоев от София, а съдийски наблюдател на мача - Георги Кордев от Благоевград.