Премини към основното съдържание

Септември не успя да вземе точка от Миньор

При гостуването си на Миньор (Перник) в третия кръг от първенството на Втора професионална футболна лига, Септември Симитли не успя да прибави точки в актива си.

Домакините от Перник поведоха в резултата през 33-та минута с гол на Костов. 5 минути по-късно, автогол на Слави Косов от Септември покачи резутата в полза на Миньор, с което "жълто-черните" поведоха с 2:0 до почивката.

В началото на второто полувреме, автогол на Чиликов от Миньор намали разликата и така Септември се доближи до равенството с резултат 1:2. Два бързи гола на "Чуковете", обаче, отново възстановиха преднината, с което резултатът стана 1:4 за перничани. В 75-ата минута, ветеранът Владислав Златниов вкара втори гол за Симитли, след като реализира отлично от пряк-свободен удар и оформи крайното 2:4 в полза на Миньор.

Така в класирането перничани вече са на първа позиция с актив от седем точки, а нашите пък към момента остават втори с шест.

Стартов състав Септември (Симитли): Филип Димитров – вратар, Кристиян Михайлов, Запро Динев, Илия Мунин, Емил Петров, Даниел Гогов, Йоан Петров, Кирил Мутавджийски, Крум Николов, Слави Косов, Веселин Любомиров

Резерви: Веселин Ганев – вратар, Ахмед Адемов, Васил Калоянов, Владислав Златинов, Димитър Митев, Тодор Траянов, Китан Василев