Септември завърши наравно със Созопол

Днес Септември Симитли се изправи срещу отбора на Созопол в 27 кръг на Втора професионална футболна лига.

Първото полувреме двата отбора не успяха да отбележат и да открият резултата. В 3-ата минута Китан Василев от Септември стреля от фаул, но топката профуча покрай гредата. Най-чистата ситуация за гол дойде в 18-ата минута, но Михайлов не успя да прониже вратата на Созопол. Гостите създадоха нова опасност пред Андонов в 35-ата минута, но ударът на Михайлов този път не затрудни вратаря. Така първата част от мача завърши с нулево равенство. 4 жълти картона бяха отсъдени от главният съдия Рюстем Карагарен, като 3 от тях бяха на нашите, а 1 на домакините от Созопол.

През второто полувреме не се случи нищо различно. Двата отбора отново не успяха да пречупят противника си, за да вземат трите точки от срещата и мачът завърши с резултат 0:0. Добри включвания във втората част направи бранителят на Септември – Чарлз Тейлър, който на няколко пъти се намеси и спаси отбора си от гол.

Така Септември Симитли и Сазопол не излъчиха победител и си разделиха по 1 точка.

Стартов състав Септември: Чарлз Тейлър, Анатоли Лулейски, Ивайло Михайлов, Илия Мунин, Йоан Петров, Китан Василев, Кристиян Михайлов, Крум Николов, Николай Стоилков, Тодор Траянов, Христо Иванов

Резерви: Филип Димитров, Даниел Тейлър, Даниел Гогов, Емил Петров, Здравко Карадачки, Кирил Мутавджийски

Главен съдия в мача бе Рюстем Карагарен. Негови асистенти бяха Владимир Хубенов и Стефан Делчев. Четвърти съдия бе Мустафа Шефкет. БФС Делегат – Тургай Мустафа, а съдийски наблюдател – Димитър Костов.