„Септември“ (Симитли) и „Марек“ не успяха да излъчат победител в дербито на Югозапада

„Септември“ (Симитли) и „Марек“ не успяха да излъчат победител в дербито на Югозапада от 20-тия кръг на Втора професионална лига. Срещата между двата тима завърши при равен резултат от 2:2.

Септемврийци започнаха мача изключително силно, като още в 5-ата минута Владислав Златанов откри резултата. Две минути по-късно във вратата на „Марек“ се разписа Кристиян Михайлов. Последваха няколко много добри положения за „Септември“, които обаче футболистите не успяха да реализират. В 35-ата минута Христо Каймакански намали преднината на „Септември“, а в 62-ата Антонио Арсов реализира втори гол във вратата на септемврийци.

„Имахме много възможности, които обаче не успяхме да реализираме. Играта ни беше на добро ниво, но пропуските, които направихме натежаха. Домакините също имаха много възможности. Като цяло може да кажем, че мачът беше равностоен, спечелихме 1 точка, но имахме реалната възможност да си тръгнем като победители“, коментира след срещата старши треньорът на „Септември“ Спас Стоименов.